2000
Na prahu 21. storočia boli v obľube tetovania na spodnú časť chrbta. Získali názov „tramp stamp“ a najviac si ju dali tetovať ženy. Symboly jin a jang a obrázky motýľov boli tiež v obľube.
2010
Trendy v tetovaní súviseli nielen s dizajnom, ale aj s umiestnením na tele. Maličké tetovania na nezvyčajných miestach ako na prstoch alebo za ušami boli veľmi populárne. Veľa ľudí bolo prístupných pre svojrázne a kreatívne motívy, ktoré si nechali vytetovať.
2020
Dnes už je tetovanie bežnou súčasťou väčšiny krajín na svete. Tetovania, často výrazné, majú aj vysoko postavení ľudia. Niektorí konzervatívnejší ľudia majú stále predsudky, ale tie hasí stále postupujúci trend nielen tetovaní, ale celkového body artu.
Ľudia sa nechávajú strhnúť nezvyčajnými premenami, ktoré z nich robia úplne iného človeka. Piercingy, scarifikácia, implantáty, maľovanie očných bielok…
V súčasnosti je toľko možností ohľadom tetovania, že možno uspokojiť požiadavky aj náročnejších zákazníkov.
ZÁVER
Tetovanie je neoddeliteľnou súčasťou niektorých kultúr. V západnom svete to trvalo dlhšie, než sa dekoratívny atrament stal spoločensky viac prijateľnejší. Len za posledných 50 rokov sa tetovanie stalo súčasťou širšej popularity.
Dôkaz tetovania v starovekých civilizáciách je fascinujúci. Tetovanie z týchto čias sa spájali skôr s lekárskym účelom než s dekoratívnou hodnotou, akú majú dnes.
Ešte stále je čo skúmať ohľadom tetovania v histórii.